Mówiący Kij - Dla dzieci i młodzieży. Obozy i kolonie Ostrołęka

< Wróć do wyboru wycieczek

Lwów - wycieczka 4 dni

 

 

 

LWÓW I OKOLICE


Chcemy zabrać Państwa na aktywny wyjazd, który będzie wspaniałą zabawą i przygodą oraz dostarczy Państwu dużej dawki pozytywnej energii. Wspólnie spędzone chwile i przeżyte przygody to również doskonały sposób na budowanie dobrych i trwałych relacji pomiędzy uczestnikami.

 

KIEDY?

 

27 – 30 kwietnia 2019

14-17 sierpnia 2019

 

PROGRAM

 •  

 • 1 dzień

 • Tego dnia zawrzesz pierwszą znajomość z miastem. Opera, Ratusz, Rynek – kamienice Czarna, Królewska, Szolc-Wolfowiczów i pałac arcybiskupi, apteka-muzeum, katedra łacińska i Kaplica Boimów, księgarnia Gubrynowicza z popiersiami poetów polskich, ulica Ormiańska, zaułek z sądem i bankiem ormiańskim, katedra ormiańska, pozostałości dzielnicy żydowskiej – „przestrzeń synagog”, , budynek kahału, cerkiew prawosławna z dzwonnicą Korniakta; pozostałości murów miejskich, pomnik Fedorowa, stary tramwaj.
  W czasie wycieczki zobaczysz Rynek i najciekawsze kamieniczki na nim, dowiesz się, dlaczego średniowieczne miasto było podzielone na 4 dzielnice, zwiedzisz dwie katedry, dowiesz się, gdzie stała i gdzie się podziała najpiękniejsza lwowska synagoga, kto w handlu był lepszy niż Żydzi. Zobaczysz cudowny obraz, przed którym składał śluby Jan Kazimierz, poznasz historię Greka, który we Lwowie stał się milionerem i Węgra, który spoczął w kaplicy godnej królów. Dowiesz się, który król polski urodził się we Lwowie, który zmarł, a który… się zakochał.
  Po obiedzie czas wolny

  2 dzień

 • Śniadanie
  Zwiedzimy z przewodnikiem Cmentarz Łyczakowski i Orląt, Wysoki Zamek i  Katedra Św. Jura

  Poczynając od położonych poza centrum zabytków dowiesz się, jak i czym dawniej docierano do Lwowa, poznasz sukcesy i wpadki lwowskich kolei i tramwajów. Zaliczysz siedem legendarnych wzgórz, na których jest położony Lwów, ale tylko jedno będziesz musiał zdobyć na własnych nogach – wzgórze zamkowe, skąd można podziwiać rozciągającą się po szczyty Karpat panoramę Lwowa i okolic. Po tej wycieczce będziesz mógł rozpoznać  najbardziej charakterystyczne wieże lwowskich świątyń.
  Odwiedzimy także „miasto w mieście” – Cmentarz Łyczakowski, na którym spoczywa ok. 500 tys. Osób. Ich losy tworzą wspólnie historię dawnego Lwowa. Nie zabraknie wielkich nazwisk, takich jak Konopnicka, Banach, Grottger czy Zapolska.
  Po  tej części czas na leniwy spacer po centrum, a także na kawę, wymianę walut, sklepiki z pamiątkami i lwowskie smakołyki.

  3 dzień

  8:00 Śniadanie
  Jednodniowa wycieczka po zamkach i twierdzach „Złotej Podkowy”. Zamki Oleski, Podhorecki oraz Złoczowski, klasztor OO Bazylianów w Podhorcach odkryją przed Państwem swoje tajemnice. Kto wie może zobaczycie Państwo w Podhorcach tajemniczą białą damę albo zagadkowego mnicha, który mieszka w Złoczowie? Jakby nie było, odczujecie Państwo wielkość oraz siłę przeszłości, którą do tej pory żyją stare mury.
   
  4 dzień

  8:00 Śniadanie
  Wolny czas
  Lwowa nigdy zadość 😊
  Wycieczka po najpiękniejszej dzielnicy willowej Lwowa. Zobaczysz rozmaitość architektury przełomu XIX/XX w., najciekawsze przykłady secesji, niespotykane bogactwo detali architektonicznych i zdobniczych, poznasz filozofię i losy architektów, którzy tworzyli tę dzielnicę, a także ciekawe historie jej mieszkańców – polskiego Jamesa Bonda, profesora Politechniki, który chadzał w kontuszu, czy solisty mediolańskiej la Scali, który nie radził sobie z zazdrosną żoną.
  Powrót do Polski w godzinach wieczornych

 •  

 

CENA:  488 zł

 

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.
Cena wycieczki dla min 40 osób  - 488 zł

Cena wycieczki zawiera:

Zakwaterowanie: 3 noclegi w Hostelu, pokoje 2 - 4 osobowe
Transfery na Ukrainie
Obsługę pilota
Wyżywienie:  3x śniadania,
Przewodnik  
Ubezpieczenie NNW, KL
Opłaty parkingowe, podatek VAT

Dotatkowe opłaty:

Transport bus, autokar – 200 zł
Bilety wstępu na zwiedzane obiekty
Wyżywienie

 

Polecamy Państwu ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej, dzięki któremu uzyskają Państwo zwrot całej wpłaty w przypadku choroby uczestnika. Koszt ubezpieczenia 70 zł (w przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji należy powiadomić o tym telefonicznie przed wpłatą zaliczki na konto).

 

Cieszymy się na wspólną przygodę. Do zobaczenia w podróży!

 

Formularz rezerwacji

 

Masz pytania? Zadzwoń: